niedziela, Marzec 25, 2018

mar
15
mar/15 16:00 - kwi/22 16:00

Pawilon Ekspozycyjno-Dydaktyczny Ogrodu Botanicznego UAM, ul. Dąbrowskiego 165, Poznań;

Wystawa stała w Centrum Zarządzania Łęgami w Ośrodku Edukacji Leśnej w Czeszewie, Nadleśnictwo Jarocin, Lasy Państwowe;

Festiwal "Bliżej Natury 2018" - wystawa twórczości plastycznej inspirowanej przyrodą

W ramach festiwalu odbędą się m.in. wernisaż (Pawilon Ekspozycyjno-Dydaktyczny Ogrodu Botanicznego UAM, ul. Dąbrowskiego 165, Poznań; wystawa prac studentów Uniwersytetu Pzryrodnizcego w Poznaniu; wystawa stała w Centrum Zarządzania Łęgami w Ośrodku Edukacji Leśnej w Czeszewie, Nadleśnictwo Jarocin, Lasy Państwowe.

Data wydarzenia: 
czwartek, Marzec 15, 2018 - 16:00 do niedziela, Kwiecień 22, 2018 - 16:00

Festiwal "Bliżej Natury" to autorski, długoterminowy projekt, skupiający się wokół projektu edukacyjnego "Leśne przemiany". Tegoroczna koncepcja odnosi się do szeroko pojętej promocji twórczości związnej z przyrodą.Festiwal będzie towarzyszył dwóm wydarzeniom - poznańskiemu Festiwalowi Nauki i Sztuki oraz Targom Edukacyjnym EKOFORUM.

mar
23
mar/23 10:00 - mar/25 16:00

Międzynarodowe Targi Poznańskie
ul. Głogowska 92
Pawilon 1.

 

22. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej

Już po raz drugi Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie wspólnie organizują Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Targi rozpoczynają się w piątek 23 marca 2018 w hali nr 1 MTP i potrwają do niedzieli 25 marca 2018.

Data wydarzenia: 
piątek, Marzec 23, 2018 - 10:00 do niedziela, Marzec 25, 2018 - 16:00

Oprócz dużego wyboru książek licznego grona wydawców akademickich (uczelniane wydawnictwa naukowe), będzie też można znaleźć nowości wydawców książek popularnonaukowych (m.in. Prószyński Media Sp. z o.o., Rebis, Bellona SA, Helion SA, PWN). Tradycyjnie wydawcy będą prowadzili sprzedaż książek w cenach promocyjnych.

 

Uczestnicy Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej wybierać mogą z wielu propozycji ciekawych wydarzeń towarzyszących. Przygotowano m.in.: konferencję: Nowe MediaNowa przestrzeń komunikacji z uczniem; panel z udziałem Małgorzaty Szczodrowskiej z Federation of European Publishers nt. Unia Europejska a prawo autorskie – przegląd prac legislacyjnych; a w ramach Forum Wydawców Katarzyna Nakonieczna z Biblioteki Narodowej omówi temat ISBN w praktyce.

 

Między wydarzeniami zapraszamy na stoisko Obwoźnej Czytelni Komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej – idealnego miejsca na odpoczynek i relaks z komiksem. Każdy tu znajdzie coś dla siebie.  Wśród różnorodności i bogactwa komiksowej sztuki jest także największy zbiór powieści rysunkowych w Polsce. Natomiast pracownicy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu zaproszą wszystkich chętnych na zajęcia relaksacyjne Joga z książką.

 

W tym roku na dobrą zabawę mogą liczyć również dzieci, gdyż specjalnie dla nich przygotowane zostały warsztaty. Studenci Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM na zajęciach Podróż do świata zmysłów poprowadzą dzieci ścieżką poszczególnych stacji sensorycznych, np.: zapachowe kubeczki, bystre oko, dotykowe memory, sensoryczny labirynt. A na końcu ścieżki każdy uczestnik znajdzie drobny upominek. Pracownicy Ogrodu Botanicznego na warsztatach artystycznych Świąteczne wyplatanki, wiosenne wianki pokażą jak wyplatać świąteczne ozdoby. Natomiast studenci Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM poprowadzą panel czytelniczy Wspólne czytanie, a pracownicy Instytutu Konfucjusza zapraszają na warsztaty chińskiej kaligrafii – Malowanie słowem.

 

Targom towarzyszyć też będzie wystawa projektu oraz wizualizacji fresku na elewację Muzeum Narodowego w Poznaniu autorstwa Piotra Drozdowicza. Inspiracją do powstania projektu jest obraz „Melancholia” Jacka Malczewskiego z kolekcji Muzeum Narodowego w Poznaniu. Wystawa przedstawia propozycję alternatywnej, wobec popularnego dzisiaj street artu, obecności malarstwa ściennego w przestrzeni miasta. W projekcie Piotra Drozdowicza kluczową rolę spełnia odniesienie się do bogatej tradycji tego rodzaju malarstwa zarówno w kontekście technologicznym, jak i kompozycyjnym.

 

Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu serdecznie zaprasza do odwiedzenia stoiska.